Szalone fakty z historii amerykańskiej, których możesz nie znać

Pierwszy system uzbrojenia międzykontynentalnego

Miesiące przed II wojną światową zakończyły się bezwzględnym zdziesiątkowaniem Hiroszimy, Japończycy znaleźli się w biedzie. Wykorzystując w ten sposób silny prąd powietrza na Oceanie Spokojnym, Japończycy wymyślili, co prawdopodobnie stanowi pierwszy system uzbrojenia międzykontynentalnego i dołączały bomby do balonów wodorowych, co było znane jako kampania Fu-Go.

W zależności od warunków pogodowych, każde naciśnięcie balonu w dowolnym miejscu od 30 do 60 godzin docierało do Stanów Zjednoczonych. Naukowcy szacują, że Japończycy powiedzieli sayonara około 9000 bomb, które miały średnicę około 33 stóp – do Stanów Zjednoczonych, z 342 znanymi do Stanów Zjednoczonych. Wielu z nich wylądowało i eksplodowało, a nawet zabijając całą rodzinę w stanie Oregon w 1944 roku. Plotka głosi, że nadal może być dziesiątki – potencjalnie wciąż aktywne – leżące wokół.

Skad pochodzi Liberty Bell?

Liberty Bell to ikoniczna relikwia Ameryki. Niestety, to nie było słychać muzyki dzwona od daty urodzin George Washingtona w 1846 roku. Dzwon, który kiedyś zamieszkiwał w hali Niepodległości Pensylwania, został wzniesiony w sierpniu 1752 r. I został pierwszy raz zagranu w dniu 8 lipca 1776 r., Aby uczcić pierwszą publiczną lekturę deklaracja Niepodległości.

Chociaż nie ma żadnych rozstrzygających dowodów, aby ustalić, kiedy dzwonek pierwszy pęknął (niektórzy twierdzą, że Liberty rozdzieliła się podczas wojny rewolucyjnej w 1824 r., Inni przypuszczają, że to nastąpiło podczas pogrzebu szefa Sądu Jan Marshalla w 1835 r.), To wiśniowe drzewo rozdrabniało urodziny prezydenta, że pękło dzwon poza naprawę.

George Washington – biznesmen i producent alkoholu

Poza pierwszym prezydentem Stanów Zjednoczonych, George Washington był także producentem alkoholu. Waszyngton był doświadczonym biznesmenem, który był właścicielem jednej z największych destylarni w 18 wieku Ameryki, a tylko w 1799 roku produkował 11 000 galonów whisky. Innym ciekawym faktem na temat prezydenta – nie przegapił też wesołych atrakcji. Ciekawiła go nauka pokera. Więc oprócz tworzenia alkoholu, nie przegapił też nocy gry. W 1797 r. Kierownik gospodarczy firmy George Washington, Scot, James Anderson, przekonał swojego pracodawcę, że produkcja whisky z kukurydzy i żyta uprawianego na plantacji byłaby naturalnym uzupełnieniem jego działalności. Waszyngton wybudował destylarnię o powierzchni 2,250 stóp kwadratowych, co czyni ją jednym z największych destylarni whisky na początku Ameryce.

Dzisiaj, dwupiętrowa kamienna destylarnia jest rekonstruowana i działa sezonowo, zacierając, fermentując i destylując ziarno, tak jak to zostało zrobione w XVIII wieku.

Flaga Ameryki – rezultat projektu szkolnego!

Obecna flaga stanowa Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej została zaprojektowana jako projekt szkolny przez 17-letniego Roberta G. Hefta. Heft otrzymał B – za jego wysiłki, ale jego nauczyciel powiedział, że ponownie rozważy stopień, jeśli Kongres zaakceptuje rzekomo mierny wygląd Hefta. W 1959 r. Właśnie to się stało, a projekt Hefta został wybrany jako ostatnia iteracja amerykańskiej flagi. Jego nauczyciel szybko zmienił ocenę na A.

Proces przeciwko… pomidorom

W dniu 25 września 1820 r. Salem, NJ przeprowadził proces przeciwko … pomidorom. Populacja generalna wierzyła, że pomidory są trujące, więc Robert Johnson wszedł tam, aby udowodnić, że się mylili. Aby to zrobić, odważnie stanął przed tłumem w sądzie i konsumował cały kosz wyśmienitych owoców. Nie umierając po spożyciu, proces został szybko odrzucony.